HET JEUGDTOURNOOI TE HENGELO

Over het Jeugdtournooi, dat Twente's Eerste ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan organiseerde, schrijft J. Jurg in het clubblad van „E.E.":

Een grote foto prijkte in het Hengelo's Dagblad van de 8 prijswinnaars in het jeugdtournooi. Voor de zoveelste maal werd weer bijzondere aandacht aan het dammen geschonken. De 16-jarige Piet Molenkamp werd door een overwinning in de finale op W. Bosch jeugdkampioen. In een slotbijeenkomst, waar behalve de ca. 30 deelnemers ook diverse belangstellenden aanwezig waren, werd onze Piet (hij is inmiddels lid geworden) door onze voorzitter hartelijk gefeliciteerd met dit succes, onder aanbieding van een vulpen en een prachtig uitgevoerd diploma. Ook de andere, zeven, prijswinnaars hadden elk een verrassing in ontvangst te nemen.

In zijn toespraak memoreerde de heer A. Mantel het sportieve verloop en het grote enthousiasme, waarmee gedurende zes weken om de punten werd gestreden. Verder bracht hij dank aan de jeugdleider van het clubhuis „Het Lansink",

de heer J. Sybrandy, met wiens samenwerking de jubileumcommissie dit tournooi organiseerde. Voorts vertoonde onze voorzitter enkele aardige films, die met veel aandacht werden gevolgd (o.a. zagen wij nog Tw. Eerste in Rotterdam). Hiermede behoort ook deze gebeurtenis, waaraan uitsluitend jongens van 16.—21 jaar deelnamen, tot het verleden. Het tournooi is buitengewoon geslaagd en reeds plukten we de eerste vruchten, want 7 deelnemers meldden zich reeds als lid aan. Het gevolg hiervan is, dat met een nieuwelingen-competitie kon worden gestart, waaraan 10 spelers deelnemen.

Gepoogd zal nu worden met Enschede of Almelo een jeugdmassakamp te organiseren, want ook hiervan gaat een grote propagandistische waarde uit.

De einduitslag luidde: 1. P. Molenkamp; 2. W. Bosch; 3. B. v. d. Straat; 4. 'H. Morssink; 5. J. Venema; 6. W. ten Harkei; 7. J. Boers; 8. G. Luyerweert.

Het mooie resultaat, door „T.E." behaalt, wensen wij gaarne alle verenigingen toe, welke voornemens zij vroeg of laat een jeugdtournooi te organiseren.

De Zeeuwse Dambond in het Zilver

Op 17 April 1925 werd de Zeeuwse Dambond te Middelburg opgericht, zodat deze organisatie binnenkort haar 25-jarig jubileum viert. Een gerede aanleiding om het doel en het werk an deze bond hier in het licht te stellen. Temeer, om dat de damsport in Zeeland ixiniil;!ir ie cn nmrl^t f ,jl.,;

* ' — . JUUL Ufc MMliaic jmcij Wi liL t

mooie denksport alom de waardering gaat genieten, die zij zozeer verdient.

Bij de oprichtina bestonden er Hrip riam.

clubs in Zeeland, n.1. Middelburg, Vlissingen en de Goese damclub, welke verenigingen nog steeds steunpilaren zijn van de bond. In een gecombineerde bestuursvergadering van deze clubs werd in „de Landbouw" te Middelburg (tot de oorlogsverwoes tingen 1940 het tehuis van de Middelburgse damclub) tot oprichting van de bond besloten „ter ontwikkeling en bevordering van de damsport in Zeeland . Dit doel heeft reeds het eerste bestuur, bestaande uit de heren H. Kets-de Vries, Middelburg, voorzitter; L. Goedbloed Jr„ Vlissingen, secretaris en J. J. v. d. Meulen Bosma, Goes, penningmeester, duidelijk voor ogen gestaan, want veel baanbrekend werk werd verricht. Opmerkelijk is, dat de heer Goedbloed, behoudens een korte

onderbreking, steeds bestuurslid van de bond gebleven is en thans als competitie-leider. Aan deze pionier, wiens verdiensten door Bondsvoorzitter Willems onlangs werden gememoreerd bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Vlissingse club D.I.D., hebben de Zeeuwse dammers veel te danken.

'Het 25-jarig jubileum zal gevierd kunnen worden met 20 aangesloten verenigingen, tezamen 375 leden tellende.

In de afgelopen 25 jaren is het spelspel der Zeeuwse dammers tot een behoorlijke hoogte gestegen en de sterkste spelers kunnen zich met de beste hoofdklassers uit het westen des lands meten.

Hoogtepunten van het seizoen vormen elk jaar weer de door de bond georganiseerde competitie-wedstrijden voor de clubs en het