medaille voor de school, maar ook een uitnodiging voor de feestavond van de HDC.

De Helderse Damclub zal de viering van het veertig-jarig bestaan besluiten met een simultaan-seance van de Nederlandse kampioen Roozenburg. De HDC hoopt voor het

slagen van het geheel onder meer te mogen rekenen op de onmisbare steun van de hoofden van onze onderwijsinstellingen. En wij menen te weten, dat dit wel voor elkaar komt.

Helderse Crt.

Twente's Eerste vierde veertig-jarig bestaan op 4 Febr. 1950, te Hengelo

De voorzitter van de Nederlandse Dambond heeft Zaterdagavond de gebroeders G. en A. Mantel, de stuwende krachten van de jubilerende damvereniging „Twente's Eerste , medegedeeld, dat ze benoemd waren tot lid van verdienste van de landelijke damorganisatie, in welke onderscheiding het veertigjarige „Twente's Eerste" ten volle deelde. Het was het hoogtepunt van een geslaagde feestavond, welke een week van

duidelijk aan het licht, terwijl de vriendschap, welke Twente's Eerste met tal van verenigingen heeft gekweekt, hecht en sterk bleek te zijn.

Voorzitter A. Mantel begroette aan het begin van de avond burgemeester en wethouders, de vertegenwoordigers van de Nederlandse Dambond, van de Oostelijke Dambond en tal van verenigingen. Met nadruk wees hij er op, dat de damsport een

De voorzitter der N. D. B. huldigt de gebroeders Mantel

grote activiteit in de Oostelijke damwereld afsloot, een week, waarin een nationaal damtournooi werd gehouden en een massakamp werd georganiseerd, terwijl een wedstrijd om het jeugdkampioenschap van Hengelo nog wordt voortgezet.

Dat men deze krachtsontplooiing van „Twente's Eerste" waardeert en vol lof is over de propaganda, welke de jubilaresse gedurende haar bestaan steeds heeft gevoerd voor de damsport, kwam wel zeer

culturele inslag heeft, omdat ze vele jongeren van de straat houdt.

Burgemeester Van der Dussen zeide, dat het gemeentebestuur de waarde van de damsport'erkent. Daarin schuilt een uitstekende vrijè tijdbesteding. Het is een nuttig spel, dat de beoefenaars veel plezier verschaft en vooral goede ontspanning. Het is een moeilijk spel, dat grote concentratie vraagt en degelijke studie. En juist daarom geeft de damsport grote voldoening.