Dit voor de Bond moeilijk te verkrijgen adressenmateriaal werd door mij doorgegeven' aan het Bestuur van de Limburgse Dambond. Wie weet, of hierdoor geen nieuwe clubs en/of leden voor de Bond gewonnen kunnen worden !

Blijkens het Jan. no. 1950 van „Het Dam- . spel" speelde ik simultaan te Klundert onder auspiciën van „De Westhoek" aldaar. De Directeur, de heer van Boekhoven, bood aan, dat de lezers gratis (dus voor zijn rekening !) reglementen mochten bestellen. De damclubs van Dinteloord, Klundert en Heiningen vroegen voor al hun leden collectief reglementen aan en ontvingen gratis respectievelijk 30, 30, 25 stuks. De eerst

op Dec. 1949 opgerichte club van Heiningen breidt zich evenwel zodanig uit, dat zij reeds met meer dan 30 leden regelmatige bordenwedstrijden houdt en dezer dagen op-, nieuw 15 reglementen aanvroeg. Met de aan individuele lezers geschonken exemplaren gaf „de Westhoek" alleen al bijna 125 stuks cadeau, wat hier voorzeker met waardering mag worden vermeld.

Ook in Rockanje en omgeving betrokken enkele clubs reglementen voor alle leden. Dat moest veel meer geschieden, want veel clubdammers verbeelden zich wel, het reglement te kennen, doch hebben het niet eens in huis !

Ph. J. Ham.

Helderse Damclub bereidt viering veertigjarig bestaan voor

In September 1950 zal het veertig jaar geleden zijn, dat de Helderse Damclub werd opgericht. De heren Beets en Dissel vatten destijds, als liefhebbers van het damspel, het plan op alle damenthousiasten van Den Helder in een club te verenigen. Tijdens de eerste bijeenkomst in het oude „Tivoli" speelde de heer Beets simultaan, en aan het einde van deze wedstrijd kwam men tot de officiële oprichting. Vier en twintig personen traden onmiddellijk als lid toe. Het eerste bestuur bestond uit de heren L. Mol (voorzitter), S. Asselman (secretaris), D. Dissel (penningmeester), S. Troost en C. Slort (commissarissen).

Penningmeester Dissel jubileert mee

Reeds een jaar later speelde de Helderse Damclub tegen clubs uit de omgeving, als Schagen, 't Zand en Zuid-Scharwoude. Wie iets weet van de wijze van vervoer in 1911, zal begrijpen dat het spelen buiten Den Helder met grote moeilijkheden gepaard ging. De fraaie successen die werden behaald, vergoedden echter zeer veel. Zo maakte de HDC in betrekkelijk korte tijd naam.

Komen de letters HDC over de lippen, dan denkt men onwillekeurig aan de naam Dissel. Elke vereniging heeft haar mensen, die hun clubs zullen steunen waar en wanneer mogelijk. De heer Dissel is gedurende de veertig jaren die zijn club telt, altijd zo'n figuur geweest voor de Helderse Damclub. Toen Den Helder in 1940 bijna geheel evacueerde, en ook de leden van de damclub wegtrokken, kocht penningmeester Dissel

van het kasgeld klokken, borden en stukken, die hij zorgvuldig opborg. Op de eerste verenigingsavond na de bevrijding in 1945, stond al dat nieuwe materiaal daar keurig opgesteld, tot grote verbazing van het bestuur en de leden.

Kampioenen,

Natuurlijk heeft de HDC in al die jaren verscheidene hoogtepunten gekend. Zo .gaf de wereldkampioen Springer hier simultaanseances, waarbij vooral zijn blind-partij succes oogstte. Bij de herdenking van het vijfentwintig-jarig bestaan k'wam de nationale kampioen R. C. Keiler op bezoek, die destijds de wereldkampioen Raichenbach ontmoette. De Helderse Damclub zelf beschikt eveneens over goede krachten. De kampioenschappen van Den Helder werden behaald door D- Dissel, J. Stoll en D. C. W. Rab. De heer Stoll is thans nog Helders kampioen.

Met de viering van het jubileum zal veel aandacht aan de propaganda worden geschonken. Aan alle hoofden van scholen en directeuren van onderwijs-instellingen zijn circulaires verzonden, die het verzoek bevatten medewerking te willen verlenen aan het formeren van dam-tientallen. En dan zullen in , Februari a.s„ waarschijnlijk op Woensdagmiddagen, tussen de verschillende scholen volgens afvalsysteem wedstrijden worden gehouden. Men hoopt in drie groepen te kunnen spelen : a. lagere scholen, b. ULO, VGLO en MULO-scholen, en c. R.H.B.S., Lyceum, Kweekschool, Zeevaartschool en Ambachtsschool. Voor elke groep wordt een fraaie prijs beschikbaar gesteld. De winnende teams krijgen niet alleen een