In de middag- en avonduren zullen allerlei wedstrijden plaats vinden.

Donderdag, 18 Mei, 20 uur, tafeltennis en judo.

Vrijdag, 19 Mei, 19.30 uur, biljarten. Zaterdag, 20 Mei, 20 uur, boksen.

Zondag, 21 Mei, 15.20 uur, turnen en gymnastiek.

Maandag, 22 Mei, 20 uur, Schermen en Volleybal.

Dinsdag, 23 Mei, 16 en 20 uur, dammen. Woensdag, 24 Mei, 14 en 19 uur, Schaken.

Nijmeegse dammers zorg dat het damfestijn zal slagen.

Rotterdam.

Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der damvereniging „het Westen" werd het feestprogramma begonnen met een simultaan-séance door de wereldkampioen P. Roozenburg. Aan 43 borden, vrijwel uitsluitend bezet door hoofdklassers, werd gestreden. Resultaat 20 = 12 — 11. Duur V/2 uur. De verenigingsprijs viel ten deel aan de Zuider Damclub, 2. het Westen, 3. Constant.

Vlaardingen. .—

Welke Gelderse damvereniging is genegen de Vlaardingse damvereniging te ontvangen tot het spelen van een wedstrijd. Deelnemers ± 25. Correspondentie aan : W. H. Niestadt, Hofsingel 56.

Vlissingen.

De Vlissingse damvereniging herdacht 25 Januari 1950 haar 25-jarig bestaan.

De heer L. Goedbloed Jr. was 25 jaar voorzitter

IJmuiden.

Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van DCIJ te IJmuiden speelde het IJmuider kwartet de volgende ontmoetingen :

D.C.IJ., Zaandam 4—4

D.C.IJ., Haarlem 4 4

D.C.IJ., Amsterdam 6—2

D.C.IJ.,-Haarlem 3 5

Het Haarlems kwartet bestaande uit de heren : Sluiter, W. de Jong, Jan de Jong en J. W. v. Dartelen won de wedstrijd.

Dukel behaalde voor de 10e maal het clubkampioenschap der D.C.IJ.

Geslaagd snelheidstournooi van D. C. IJ.

Als experiment is deze wedstrijd zeker geslaagd.

Nadat de wedstrijdleider Rien Hulh en J. Kramer de 80 deelnemers achter het wedstrijdbord hadden geplaatst, moest het tempo op 20 minuten per speler per partij worden teruggebracht. Er werd gespeeld in vier groepen, waarvan aan de winnaars een medaille werd uitgereikt.

De uitslag luidt:

Hoofdklasse : Dukel, Ligthart, Laros en Postma; allen van D.C.IJ.

Eerste klasse : Dijkslag (Halfweg), Swier (DCIJ), De Jong (DCIJ) v. Leeuwen („Het Noorden", Haarlem), Kempe (Halfweg), Zuiderduin („Stabiel", Santpoort).

Tweede klasse v. Zutfen (Beverwijk), v. d. Male (Halfweg), Holland (Beverwijk), de Groot („Diagonaal"), v. Worht (clubloos)

Derde klasse: v. d. Waal (Beverwijk), Smit (IJmuiden, clubloos):

De spelers waren vol lof over dit tournooi, al moest men wat aan het versnelde tempo wennen. Het bestuur van DCIJ kan op een geslaagde damavond terugzien.

NIEUWE PROPAGANDA-MIDDELEN.

Ons geliefd damspel wordt door onbekendheid ermede en dientengevolge door onbewuste ondeskundige onverschilligheid en geringschatting nog niet door het grote publiek gewaardeerd op de manier, die het ten volle verdient.

Een goed propaganda-middel is, te trachten huisdammers of belangstellenden wat meer van het damspel te doen begrijpen. Daarom heb ik in verschillende door mij verzorgde damrubrieken de laatste tijd af en foe uiteenzettingen voor beginners gegeven, o.a. over de notatie, en aanbevolen, het spelreglement aan te schaffen. Dit verwekte in een jaar tijd 570 bestellingen en ik ben er erkentelijk voor, dat onze Bondsvoorzitter, de Heer J. H. Willems, mij spontaan vroeg hierover iets voor „Het Damspel" te schrijven, toen ik hem dit vertelde.

Die bestellingen gingen soms gepaard met heel vriendelijke en waarderende brieven. Door mij worden speciaal daartoe vermenigvuldigde afdrukken bijgesloten van een uitvoerige toelichting, om de notatie duidelijk te maken.

Via de damrubriek in de „Gazet van Limburg" werden 61 reglementen besteld door 56 personen uit 31 verschillende gemeenten in Zuid- en Midden Limburg.