bij gebreke waarvan de betrokken vereniging onmiddellijk moet worden verzocht het ontbrekende bedrag te storten .

Indien een vereniging als lid van de bond tussentijds bedankt, moet het provinciaal bestuur haar er terstond op attent maken, dat zij contribütieplichtig is en blijft tot en met 31 December van het lopende jaar.

Verwijzende naar de artikelen 110 tot en met 116 van het (nieuwe) huishoudelijkreglement en mede op grond van het vonnis van de heer Kantonrechter te Deventer van 19 Januari 1950, gewezen in de eis contra de damclub „Wijhe", waarbij de eis van de bond werd toegewezen, deelt het bestuur NDB mede, dat het niet zal schromen de in genoemde artikelen omschreven maatregelen te nemen, hetzij tegen de provinciale bonden-, hetzij tegen de verenigingen, indien blijkt, dat het nemen van die maatregelen gewettigd en noodzakelijk voorkomt.

De provinciale besturen wordt hierbij opgedragen er voor zorg te dragen, dat door de verenigingen overeenkomstig artikel 11 van het huishoudelijk-reglement telken jare naar de toestand van en op 1 Januari aan de bondssecretaris een volledige ledenlijst in tweevoud wordt ingezonden. Deze inzending is een bij huishoudelijk-reglement aan de verenigingen opgelegde verplichting.

Het bestuur NDB vertrouwt met Uw hulp het betalen van de contributie spoedig in gezonde banen te hebben geleid, iets waarvan tenslotte ook de provinciale bonden de vruchten plukken. Voorts vertrouwt het bestuur NDB er op, dat een eventuele achterstand in contributiebetaling ten spoedigste zal worden aangezuiverd.

ROYEMENT.

A.D.C. te Alphen royeerde wegens contributie schuld N. Oosterom.

DAMSCHIJVEN.

Zorg nu voor beter materiaal. Er zijn nog wat damschijven te verdelen. Echte palmhouten, in 2 maten :

38 m.m. 32 m.m.

per stel ƒ 3.— per stel ƒ 2.30 5—9 stel „ 2.95 5—9 stel „ 2.25 10 st. e. meer „ 2.90 10 st. e. meer „ 2.20

Bestel direct voordat ze weg zijn.

De Bondssecretaris, W. H. LIEVE.

Dordt, Willemstraat 15.

Agenda Jaarvergadering 1950.

De agenda der jaarvergadering 1950 is aan alle verenigingen toegezonden als bijlage bij de bondsbladen van Maart 1950.

LIEVE.

Adresveranderingen

Van de hieronder volgende verenigingen is het secretariaat gewijzigd. De nieuwe adressen luiden :

Barneveld. Dam- & Schaakclub „Barneveld . J. M. v. d. Kamp, Stationslaan 2, Voorthuizen (Gelderl.).

Bredevoort. Bredevoortse Damclub. F. J. Gijsbers, Oranjestraat 12, Bredevoort (Gelderl.).

's-Gravenhage. Haagse Damclub. H. Post, Driebergenstraat 207, 's-Gravenhage.

Haagse Dam Societeit. J. J. Verschuren, Schalk Burgerstraat 97, 's-Gravenhage.

Hattem. Damclub „Denk & Zet". K. Van 't Ende, Geldersedijk C.4. Hattem (Geld.).

Lent. Damclub „Lent". W. H. Vink, Griftdijk-Zuid 105. Lent (Gelderl.).

Lichtenvoorde. Lichtenvoordse Damclub.

B. Steentjes, Aaltenseweg B. 47. Lichtenvoorde (Geld.).

Megchelen. Megchelense Damclub H. Brugman, No. 154, Megchelen (Geld.).

Rotterdam. Damvereniging „Het Oosten". Secretaris is thans J. Sprangers, Bellamystraat 19 (West).

Amsterdam. Damclub „Crescendo". Secr. is thans D. H. Pietersen, Balistraat 103. I. (Oost).

Leeuwarden. Prov. Friese Dambond. Wegens het neerleggen van zijn functie van penningmeester door de heer v. d. Stouwe. is als zodanig tot de a.s. jaarvergadering aangewezen de heer H. Miedema.

Scheveningen. Damclub „Scheveningen"

C. R. Tybout Jr„ Badhuisweg 88, Scheveningen.

Bennekom. BDV. Secretaris H. Kamps, Laarweg 27.

Maastricht. „De Schuivers" Secretaris E. Peters, H. Frankrijk no. 7.

Alphen a. d. Rijn. „ADC". Secretaris C. Zijlstra, Grijpensteinstraat 38.

Rijswijk ZH. „Rijswijk". Secretaris J. Zegers, Lindelaan 42.

Emmen. Dc. „Emmen". Secretaris P. J. Hof, Wilhelminastraat 59.