„TWENTE'S EERSTE" JUBILEERT

Een nationaal iournooi en een jubileum - uiigave

De niet alleen in het Oosten van ons land maar ook ver daarbuiten populaire en bekende Hengelose Damclub „Twente's Eerste", bestond op 31 Januari 40 jaar.

Zij behoort dus tot de oudste verenigingen des lands.

De jubilerende club organiseerde van 30 Januari tot 3 Februari een groot Nationaal damtournooi.

In de groep A namen deel onze nationale kampioen F. Gordijn, G. E. van Dijk, 2e aankomende in de wedstrijd om het Nederlandse kampioenschap 1949, J. Baas, 4 keer kampioen van Overijssel en J. Jurg, meermalen kampioen van zijn club en van Overijssel.

A. Jurg te Almelo en R. Verkuijl te Hengelo, ook geen onbekenden.

Hilbrink en J. ter Horst, Borne, allen spelers van naam.

Verder had er een massakamp plaats tussen verenigingen „E.D.C.", „Almelo" en „Twente's Eerste", waarvoor door het „Hengelose Dagblad" een fraaie wisselbeker werd beschikbaar gesteld en tenslotte was er een wedstrijd om het Jeugdkampioenschap van Hengelo.

Een programma, dat er zijn mocht en waarmede „Twente's Eerste" alle eer heeft ingelegd.

De namen der deelnemers aan het nationaal tournooi ontlenen wij aan het keurig verzorgde Jubileum-nummer, dat de vereniging ter gelegenheid van haar vierde decennium uitgaf. Het bevat met foto's der schrijvers verluchte bijdragen van de Burgemees-

BI"

Het actieve Bestuur van „Twente's Eerste"

Zittend van links naar rechts : H. Lantinga, A. Mantel, S. A. Verheijen Staande van links naar rechts: E. Jansen, D. Kruit, C. Smit en J. J. Jurg

Deelnemers in de B-groep waren L. v. d. Kuijl en A. Zengerink, Hengelo, D. Vuurboom, Enschede, J. Hondebrink, Zwolle, R. Vonk en P. Koster, Borne en in de C-groep: J. F. Dam en H. v. Eerde, Hengelo, J. Gasthuis, Almelo, J. ter Brugge, Enschede, G.

ter van Hengelo, Mr. J. A. H. J. van der Dussen, de Bondsvoorzitter, de voorzitter van de Provinciale Overijsselse Dambond G. A. Wagenaar, clubvoorzitter A. Mantel, de medeoprichters J. de Bruijn, thans te Zwolle en G. Mantel, terwijl de secretaris