in de Residentie inneemt. Drie leden werden wegens de grote verdiensten voor het damspel in het district Den Haag tot ere-lid benoemd. Het waren de heer L. de Haan, penningmeester van de HDDB, de heer J. van der Ende, de grote stuwkracht in het Westland en de heer W. Hoekstra, die reeds 20 jaar voorzitter is van de grootste Haagse vereniging het „Residentie Dam Genootschap , de club die dit jaar het clubkampioenschap van Nederland veroverde. Vele sprekers voerden het woord en schilderden dj grote verdiensten, die Den Haag voor dammend Nederland heeft.

Daarna werd de nieuwe damkampioen

ia het zonnetje gezet. „Hier en daar" — aldus voorzitter Roels is er op prestaties van Gordijn critiek geleverd. Voor ons behoort u echter tot de topklasse van de wereld. Dat is voldoende '

Bloemen en andere betuigingen van erkentelijkheid vielen de RDG-speler ten deel. En natuurlijk werd door verschillende afgevaardigden de gelegenheid dankbaar aangegrepen om de damkampioen te huldigen.

De HDDB kan op een prachtig geslaagde receptie terugzien, waarbij een woord van lof zeker niet mag worden onthouden aan de wnd. Voorzitter J. J. Roels, die op onovertrefbare wijze deze receptie leidde.

Het Internationaal Damtournooi te Huissen

Wij vonden de bekende damjournalist J. Metz te Amsterdam bereid ons ten behoeve van het Januari no. van „Het Damspel" een kleine bijdrage te leveren van de opening van bovengenoemd tournooi op 2e kerstdag en van enkele fragmenten van op de eerste dag gespeelde partijen.

Wij hopen in onze volgende nummers alle partijen te kunnen publiceren.

De namen der deelnemers aan dit belangrijke tournooi publiceren wij elders in dit nummer.

Gaarne betuigen wij aan vriend Metz

onze dank voor zijn bereidwilligheid. W. * * *

Met een elegante armzwaai deed de Burgemeester van het aardige Gelderse stadje. Huissen de eerste zet aan het bord van de blinde dammeester A. M. Olsen. Daarmede was het internationale tournooi aangevangen, dat nog juist in 1949 zijn luister bijdroeg aan het Nederlandse damgebeuren. Tevoren was echter het een en ander geschied, dat aan de organisatoren van dit tournooi, de Rotterdammer Ph. J Ham en de Huissense damvereniging, de handen vol werk had gegeven. Zeer terecht schreef onze bondsvoorzitter in de aankondiging, dat deze wedstrijd de belangrijkste was na het tevoren georganiseerde tournooi om het wereldkampioenschap. Wat echter mij als Westerling zo warm trof, was het geweldige élan, waarmede alle Huissenaren de deelnemers inhaalden. Niet iedereen kan navertellen, dat hij door een vendeliersgilde zo omstreeks 1400 opgericht, met alle eerbetoon werd bejegend en nog lang niet alle autoriteiten zien het belang van onze sport zo juist in als B. en W. van Huissen, die

o.m. ten Stadhuize de spelers en talrijke officials ontvingen en een thee aanboden ! Maar genoeg van deze keurige organisatie. Het is immers het spel, dat gespeeld wordt, dat ons allen interesseert. Ziethier dan een tweetal fragmenten uit de eerste ronde van dit groots opgezette tournooi, waaruit weer eens duidelijk blijkt, dat ons spel niet alleen moeilijk en mooi is, maar immer door zijn verrassingen blijft boeien.

Zo kwam in de navolgende stand de eerste mogelijkheid van winst naar voren. Helaas hadden beide spelers de eenvoudige winst over het hoofd gezien, die mogelijk is in de navolgende stand :

P Dionis Zwart aan zet speel-

Parite 2—8 en verzuimde

de eenvoudige winst met 14—20, 3—9, 16— 21 en 11x35. Juist de simpele zetjes zijn vaak zo verrassend !

Zeer fraai was de winst, die Verpoest in

' — ——' nevenstaande positie af-

van jk dwong. Immers wit aan

Wagetiingen zet heeft weinig keus

A M Dlcon Wellicht is zelfs alles

Rotterdam uit °P 31~26 voI9t

n_i7 —. is

—33 volgt 14—19 met winststand, terwijl op 39—33 dan volgt 25— 30 en 14—19 met gewonnen spel.

Op 28—22 volgt eenvoudia 21—26 met

O. Verpoest schijfwinst en op 38 — Antwerpen 33 volgt weer 14—19