versterkt ons doorzicht en ons combinatievermogen en is door dit alles voor velen een onuitputtelijke bron van vreugde, schoonheid en mentale training.

Dit inzicht is nog geen gemeengoed. „Constant" en andere damverenigingen zullen voort moeten gaan met hun weinig luidruchtige propaganda en hun rustige overtuigingspogingen. „Constant" kan dat! Het vertoont nog geen naderende ouderdomsverschijnselen. Het is nog een frisse en krachtige vereniging, die niet alleen mag bogen op een roemrijk verleden, maar ook met vertrouwen de toekomst kan tegemoet zien.

Alzo : „Constant" heeft feest gevierd. Een receptie en een gezellige avond hebben aan het jubileum grote luister verleend. Moge het de leden van „Constant" er van hebben overtuigd, dat het hun plicht is, door te gaan op de ingeslagen weg. Adeldom legt nu eenmaal verplichtingen op.

Noot van de Hoofdredactie !

Wij willen er de geachte schrijver op attenderen, dat óók het damspel zich een grote plaats begint te veroveren in het culturele en maatschappelijke leven van ons volk. Verschillende feiten in de laatste 10 jaar wijzen daarop. Om slechts één voorbeeld van vrij recente datum te noemen. Bij de op het einde van 1948 in Nederland gehouden wedstrijden om het wereldkampioenschap met deelnemers uit België, Frankrijk, Zwitserland, Noord-Afrika en Nederland telden wij op een dag in een der grote zalen van het monumentale Raadhuis te Heerlen bijna 1000 toeschouwers. Dat was bij gelegenheid van de grote strijd tussen de wereldkampioen P. Ghestem en de Rotterdamse grootmeester Piet Rozenburg, welke laatste over de Fransman zegevierde en de titel van wereldkampioen verwierf.

Haagse Districtsdambond 25 jaar

De besturen van de Zuid-Hollandse damverenigingen togen Zaterdagmiddag naar Den Haag, waar in „Het Hof van Holland" het bestuur van de Haagse Districts Dam-

Freek Gordijn van het Residentie Dam Genootschap, die bij deze gelegenheid officieel door het district Den Haag werd gehuldigd. In zijn openingswoord memoreerde de

bond in verband met het 25-jarig bestaan recipieerde. Namens de Nederlandse Dambond waren aanwezig de heren O. J. B. van der Sleen en W. H. Lieve, Op de eerste rij troonde de nationale kampioen 1949,

wnd. voorzitter de heer J. J. Roels, de geschiedenis van de Haagse Districts Dambond. Spr. wees op de grote vlucht die het damspel heeft genomen en de belangrijke plaats die het tussen de vele andere sporten