alzoo de schoone taak, om in deze opvoedend te werken en den slagers zachtheid in de behandeling van hunne ongelukkige slachtoffers in te prenten.

Doch in eene openbare inrichting als een Abattoir waar het vereisc'nte toezicht ontbreekt, leert de een van den ander wreedheid, veel meer nog dan in kleine particuliere inrichtingen.

Men went aan alles, aan gevaar, zoowel als aan het zien van wreede handelingen, zoo ook hier.

Wij hebben de oprichting van een abattoir hier ter stede steeds trachten te bevorderen en juichten haar dan ook ten zeerste toe.

Evenwel doet het ons thans te meer leed dat wij een ernstig protest moeten uitspreken tegen de behandeling van het vee aan het Abattoir alhier en verwachten dat het UED. Achtbaren moge gegeven zijn hierin ten spoedigste verbetering aan te brengen.

Namens het hoofdbestuur voornoemd, L. J. Quarles van Ufford,

voorzitter. M. B. W. des Tombe

Secretaris.

In het belang der trekdieren. Door de afdeeling Gooi en Eemland der Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren, waarvan het secretariaat gevestigd is te Hilversum, is het navolgende telegram gezonden aan den minister van Landbouw:

Bestuur afdeeling Gooi- en Eemland van de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren, bestuur der grootste dierenbeschermingsorganisatie in het centrum des lands, op grond van ingekomen verzoeken om hulp en bijstand, vreezende voor ernstige ondervoeding der trekdieren, volkomen beseffende de groote moeilijkheden aan de voorziening verbonden, doet niettemin een zeer dringend beroep op Uw Excellentie en op hare organen, ten aanzien van de behartiging van dit ook voor de menschen hoogst ernstig belang.

W. van den Heuvel, De Bilt, Station, voorzitter.

Jhr. W. Engelen, Hilversum,

secretaris.

ERRATUM. In het stuk «Onze vrienden de dieren», is de bron van herkomst weggevallen. Het stuk is ontleend aan «Het Nieuws ran den Dag». _