opvoeding der vrouw (tot voor betrekkelijk korten tijd) hier een ongunstig element kunnen vertegenwoordigen, om rechtvaardig te oordeelen, dient hier de psyche van het geheele variété- en circusbezoekend publiek onder de oogen gezien te worden. Daarover ware niet weinig te zeggen, wat speciaal de mannelijke bezoekers zou aangaan; maar hier eindig ik met den wensch, dat wij menschen toch allengs zullen gaan trachte, het peil onzer genietingen wat hooger op te voeren, waarbij ik ten slotte met dank aan den inzender gaarne als mijn meening geef, dat de vrouwen in dezen oneindig meer gebruik behoorden te maken van haar invloed. S. G.

BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN.

Lectuur voor de feestdagen.

Bij de nadering van Sint Nicolaas en Kerstfeest brengen wij de volgende boeken en tijdschriften in herinnering:

Caesar Gezelle: «Uit het leven der dieren.» L. J. Veen, Amsterdam.

«Over alle levende schepselen of Gemoedsontwikkeling door middel van de Dierenwereld». Uit het Engelsch van Ralph Waldo Trine door E. de R. Uitgave der Ned. Boek- en Steendrukkerij, Den Haag f 0.25.

«Pit-tah, de grijze Wolf». Uit het Engelsch van Jack London door Mevr. S. J. Barentz—Schönberg. Amsterdam, H. J. W. Becht. f 1.50, geb. f 190.

«Als de natuur roept», idem.

«De geschiedenis van een Paard» door Mark Twain; gevolgd door: «De geschiedenis van een Hond». Uit het Engelsch door Bill. Uitgave M. Holst, Den Haag. Geïll. f 1.65.

«Naar het Groote Licht». Roman door Felix Ortt. geb. f 2.50. (*)

«De Ziel van een Volk» door H. Fielding, vertaling van Felix Ortt. geb. f2.50.

«Navolging van Boeddha», door M. Bowden, f 1, geb. 150.

«Universeele Verwantschap», uit het Engelsch, van J. Howard Moore door Felix Ortt. Prijs ingen. f 2.50, geb. f 2.90.

«Een boek van Heiligen en hun Dieren,» van Abbie Farwell Crown, vert. door Christine Doorman. Verminderde prijs: f 0.60.

«Een jaar Natuurleven», door Charles A. Witchell, vert. door Mej. A- van Slooten; Amst. P. N. van Kampen, f2.25.

(*) De boeken, waarbij geen uitgever genoemd is, zijn o. a. te bestellen bij den verzendboekhandel van „Chreestarchia" te Soest.