inrichten van ziekenstallen, ambulances en herstellingsoorden en door het aanschaffen van paarden transportwagens, geneeskundige instrumenten, verband en geneesmiddelen en verder verplegingsmateriaal.

Het Hoofdbestuur bestaat uit de H.H.: Mr. D. Fock, H. D. Twiss, A. L. van Harpen Kuyper, C. A. van Woelderen, R. F. C. Baron Bentinck van Schoonheeten, G. van den Bergh Jr., Jkvr. M. L. A. van Riemsdijk, Jnkvr. L. J. L. Gravin van Randwijck, J. C. Gijsberti Hodenpijl van Hodenpijl, L. J. Hoogkamer, L. J. M. Rijnenberg en Jhr. L. M. J. Schuurbecque Boeye.

Voor gewoon lid (contributie minstens f 1.—) of voor donateur (contributie f 10.—) kan men zich aanmelden bij den len Secretaris A. L. van Harpen Kuyper, Riouwstraat 145; den 2en Secretaris C. A. van Woelderen, Frankenslag 160 of bij den Penningmeester R. F. C. Baron Bentinck van Schoonheeten, Koningskade 12, allen te 's-Gravenhage.

Wreedaardig icippenvervoer. Hoe er met de kippen wordt omgesprongen, die thans bij duizenden naar Duitschland worden vervoerd, omdat de eigenaars daarin meer voordeel zien dan in eierenverkoop , wijl het voer zoo duur is, — blijkt uit het volgende bericht:

Bij aankomst te Arnhem van een trein uit Nijmegen, bleek gisteren, dat van een zending voor Duitschland bestemde kippen er ongeveer 2000 gestikt waren. Daar de dieren voor de consumptie ongeschikt bleken, werden zij op het terrein der gemeentereiniging vernietigd. «A.v.p.»

Buitenland.

Een Indisch dierenhospitaal. Te bombay staat een kolossaal dierenhospitaal, gesticht door den millionair- Sir Dinstaw Manackja Petit. 't Beslaat niet minder dan 40 H. A. en telt een 40 gebouwen, waaronder een monumentale poort en fontein. De eerste bestaat uit drie boogen, bekroond door een koe en een paard ter weerzijden en met als middenstuk een fronton met een ossenkar en heel boven op een beeld van een hond. De fontijn is geheel in ouden Hindoestijl opgetrokken.

Kooplieden te Bombay, die bij den landbouw geïnteresseerd waren, hebben gezorgd dat het hospitaal een behoorlijk jaarlijks inkomen heeft en zonder pecunaire zorg zijn taak kan vervullen.

Er zijn vijf gebouwen voor hoornvee, twee voor paarden, een voor honden, en een isoleergebouw; een gebouw waar gratis geneesmiddelen worden verstrekt; een sectiegebouw, een chemisch laboratorium en een met het hospitaal verbonden veeartsenijschool. Deze laatste wordt onderhouden door de regeering.

In het hospitaal is plaats voor 200 stuks hoornvee, 60 paarden en 20 honden. Het wordt bestuurd onder toezicht van de vereeniging tot bescherming van dieren, te Bombay. Avp.