licht der Nieuwe Ethiek" (ontleend aan Moore's werk „The New Ethics") — een brochure die misschien wel de beste vegetarische propaganda-brochure is.

Een paar jaar geleden verscheen „The Law of Biogenesis", waarin Moore op zijn duidelijke, populaire wijze de biogenetische grondwet van Haeckel verklaart en de toepassingen in dieren- en menschenwereld er van in het licht stelt — in den geest zooals ook Ootmar deed in „De Wereld van het Kind". Dit werkje heb ik vertaald en het zal weldra bij H. N. Werkman te Groningen verschijnen.

Het laatste wat ik van Howard Moore ontving was een boekje getiteld „Savage Survivals". „Atavismen" zou men 't kunnen vertalen. Het vormt 't onderwerp van een reeks lessen over Ethiek aan de Crane Technical High School te Chicago. Het is aardig geïllustreerd en evenals de andere werken van dezen schrijver, heel eenvoudig van behandeling bij grondige kennis van het behandelde — een goed type van populairwetenschappelijke lectuur.

Zijn lichaam is verbrand, en ingevolge zijn laatsten wensch is de asch begraven naast den stroom, waar de wilde vogels zingen en de wateren eeuwig voortstroomen".

Aldus de Veg. Bode.

„De humanitaire en de vegetarische beweging heeft veel aan Howard Moore verloren. Zulke eerste-klasse-krachten kunnen wij noode missen", teekent Ortt hierbij nog aan en wij zeggen dat met hem. Maar laat dat groote verlies dan voor allen, die met ons mee willen arbeiden, een spoorslag zijn, om zich in den geest van zijn geschriften in te werken, zoodat zijn geestdrift voor de goede zaak ook op anderen overgaat en wij gezamenlijk het harde bolwerk van zelfzucht en eigenwaan kunnen vermeesteren. Laat dus niemand onzer lezers dat heerlijke hoofdwerk van Moore: „Universeele verwantschap" ongelezen laten!

ONZE VRIENDEN, DE DIEREN.

Welke ook de menschelijke schuld aan dezen oorlog zij, de dieren zijn er onschuldig aan. Toch kan het getal slachtoffers onder hen, verhoudingsgewijs, niet veel geringer zijn dan dat