Maar ik denk, dat de goalkeeper, die in de goal is vastgebonden geen pleizierigen tijd doormaakt, toch kan men tegen dezen toer niet zooveel inbrengen als tegen andere.

Sommige honden wordt geleerd om te walsen door aan een koord te trekken, dat om hun pooten zit, en dan leeren ze langzamerhand om alleen in 't rond te gaan.

„LOOPING THE LOOP."

Ik voor mij geloof niet, dat het mogelijk is om een hond te leeren op zijn voorpooten te loopen zonder hem te slaan, en als men hem niet flink raakt, als hij tracht zijn achterpooten naar beneden te brengen, zal hij de rechte houding niet blijven innemen. Door slaan is het ook alleen mogelijk om honden te leeren op drie pooten te loopen.

Soms moet een hond de „looping the loop" uitvoeren. Hij krijgt een leidsel aan zijn halsband waarmee de trainer hem in den „loop" duwt en als hij onderaan ophoudt met loopen, dan valt hij op den grond.

Meestal worden voor dit moeilijke kunststuk fox-terriers genomen, maar ik heb het ook collies zien doen.

Als honden leeren springen, laat de trainer ze op een springplank loopen, en ik heb een helper er bij zien staan, die den hond met een lange rijtuigzweep sloeg, terwijl hij den sprong maakte, om hem wat kracht bij te zetten en daardoor den sprong te vergrooten. De meeste springende honden worden geslagen om ze te laten doen, wat van hen vereischt wordt.

De meeste honden op het tooneel zijn van gekruist ras. Dit is niet alleen omdat ze goedkooper zijn, maar ook omdat rashonden eerder koppig zijn, wanneer ze geslagen worden, terwijl een andere hond gehoorzaam zal zijn, als men hem heeft geslagen.

Een rashond toont zijn boosheid over een bestraffing door kwaadaardig te worden en te bijten; of wel hij komt in lijdelijk verzet en laat zich bijna dood slaan.

't Is opmerkelijk om te zien hoe een gev/one hond den brutaalsten meester vergeven zal en al spelend om hem heen zal springen, maar men moet bedenken, dat deze uiting van vreugde niet zelden 't gevolg is van 't gevoel van bevrijd te zijn uit zijn klein hok, en ook door de stukken vleesch in