hond maar even dreigt voorover te vallen wanneer het gevierd wordt, slaat men hem onder de kaak om hem weer in evenwicht te krijgen.

PRIKKEN, SLAAN EN DREIGEN.

De professor van wien ik boven gesproken heb, had de gewoonte den hond met spelden te prikken om hem te leeren zijn kop op te houden en stil te blijven, terwijl hij een draaiend bord op zijn neus moest balanceeren.

Honden kunnen nu eenmaal niet lang op hun achterpooten loopen, ze worden daartoe aangezet door slagen en bedreigingen in allerlei graden van sterkte naar gelang van het temperament van den trainer.

Zelfs den verstandigsten hond moet men leeren begrijpen, dat hij niet mag nalaten zijn taak behoorlijk ten uitvoer te brengen. Hij mag geen dag vrij hebben, als hij een belangrijk aandeel in een toer heeft. Het is eigenaardig om te zien hoe ze dadelijk partij trekken van de kleinste verslapping van strengheid.

De trainer kan zich niet veroorloven in den omgang met hen zachtheid te toonen, of ze zullen spoedig beginnen fouten te maken.

Honden schijnen heel gauw zenuwachtig te worden door de tegenwoordigheid van publiek.

Sommige honden doen hun werk uitstekend bij derepetities, maar maken absoluut fiasco 's avonds op het zelfde tooneel. Ongetwijfeld hebben vele eigenaars van honden, die in den huiselijken kring voor hen kunstjes vertoonen, opgemerkt dat de honden ze liever niet vertoonen in 't bijzijn van vreemden.

Het is een zware proef voor een hond om op 't tooneel voor honderden menschen te verschijnen en bij 't accompagnement van een orkest zijn werk te doen.

PRIKKEL HALSBANDEN

zijn geen zeldzaamheid in dit soort beroep; ze worden gewoonlijk gebruikt om te maken dat de honden van den eenen kant naar den anderen bewegen, ook wel om te beletten dat ze voorover vallen.

Natuurlijk, doen honden die voetbal spelen, niets ongewoons, daar de meeste honden graag met een bal spelen.