BEDENKELIJKE VERMAKEN. (Vervolg van bl. 84.)

IV.

HONDEN.

Ik heb eenige zeer schrandere kunstenmakende honden gehad; waarschijnlijk was Ruth, die ik reeds noemde, de eenige die door de ton kon springen, de verstandigste van allen.

Ik liet haar in Londen en in de provincies zien en onder andere kunststukjes had ze de gewoonte op haar achterpooten over hindernissen te springen, touwtje te springen, op haar achterpooten de trap op te loopen, op de voorpooten over te gaan en op deze naar beneden te komen. Ik vroeg haar gewoonlijk van welken dans ze 't meeste hield en dan ging ze walsen, dan maakte ik een praatje met haar en vroeg of ze op een denkbeeldig bal wel matig was geweest en ik vroeg haar hoe ze thuis was gekomen, waarna ze ging liggen en door den circus rolde. Haar mooiste toer was van een tafel in een ton te springen en er weer uit zonder dat ze haar voorpooten gebruikte, terwijl ze zich zelf den heelen tijd stijf hield.

KOPJE BUITELEN.

Naar aanleiding van de actie in zake kunstenmakende honden, zullen velen er belang in stellen als ik nog eens wat over het trainen vertel.

Er zijn verscheidene manieren om resultaten te verkrijgen, maar in 't algemeen wordt door de meeste trainers dezelfde manier gevolgd.

Bij honden, die over den kop duikelen kan men twee leidsels aanleggen en ze dan herhaaldelijk omtrekken. Dit is echter een langzame weg, en vele trainers helpen den hond om over te komen, doordat ze hem met een stuk hout onder de kaak slaan, terwijl weer anderen ze met een stok op de voorpooten slaan.

Verder leert men den hond nog op de achterpooten loopen. Soms worden ze dan opgehouden door een touw, en als de

1916 8