grooten ijver werkzaam geweest, zeer artistiek aangelegd, vervaardigde zij een schrijfmap-kalender voor 1916, waar op den omslag een aantal zeer geslaagde silhouetteekeningen van hare hand, voorstellende gewonde en verbonden paarden.

Ook verdient vermelding, dat Baronnesse de Smeth van Alphen, geb. du Tour van Bellinchave te 's-Gravenhage, eene groote dierenvriendin en lid onzer Vereeniging, er in geslaagd is eene Internationale Bond der Christelijke Kerken te stichten, waartoe ook een groot aantal geestelijken van alle gezindten toetraden.

Het doel dezer Vereeniging is van den Kansel de gewenschte propaganda voor Dierenbescherming te maken, zooals reeds in vele landen het geval is.

In verschillende gevallen werd getracht het vervoer van vee te verbeteren of misbruiken daarbij tegen te gaan. «Als naar gewoonte gaf Uw Voorzitter een beknopt relaas van ons jaarverslag aan den Voorzitter der American Humane Association Dr. William O. Stillman te Albany, State New-York; zeer spéciaal werd daarin gewezen op het steeds toenemende succès der beweging tegen het gebruik der oogkleppen; een en ander werd in het te Albany verschijnend maandschrift «The Humane Review» in extenso opgenomen, terwijl wij van genoemden Voorziter eene dankbetuiging mochten ontvangen.

Met den Voorzitter der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren te 's-Gravenhage Jhr. Mr. R. A. Klerck, verschillende Afdeelingen dier Vereeniging, de Nederlandsche Indische Vereeniging tot bescherming van Dieren te Batavia alsmede diverse Buitenlandsche Vereenigingen werd eene uitgebreide correspondentie gevoerd, hetgeen herhaaldelijk aanleiding gaf tot groote verbeteringen in slechte toestanden. Nog hadden wij het genoegen in de Bestuursvergadering van 18 November onze groote verguld-zilven medaille met diploma uit te reiken aan den Heer Hermanus van der Linden, Rijksveearts te Amsterdam, als erkenning voor de vele en goede diensten door hem ook geheel belangeloos aan de lijdende Dierenwereld bewezen; in zijn jarenlange practijk heeft hij niet alleen getoond een kundig veearts, doch tevens een groote Dierenvriend te zijn. Eene groote Dierenvriendin Mevrouw de Weduwe C. van der Hucht-Kerkhoven, Redactrice van het aan de dieren gewijde maandblad «Androcles», is op 25 December na een langdurig, geduldig lijden van ons weggegaan.

Deze nobele Vrouw heeft haar geheele leven aan de humaniteit gewijd en op hare ziekesponde was zij als het ware tot haren laatsten snik voor het welzijn van mensch en dier werkzaam; haar verscheiden is dan ook voor onze Vereeniging, welke zij steeds een warm hart toedroeg, een groot verlies en voor de Dierenbeschermingszaak in het bijzonder.