«De druk van het oorlogsmonster doet zich overal gevoelen, ook onze Vereeniging kon deze niet ontgaan, doch al moesten wij hierdoor ook enkele leden verliezen met te meer voldoening mogen wij vermelden, dat anderen, juist begaan met de groote ellende, welke ook de dieren door dezen diep treurigen toestand lijden, als leden toetraden, zoodat ons ledencijfer gelukkigerwijze niet noemenswaard afnam.

De oogkleppenbestrijding maakt voortdurend goede vorderingen zoowel in binnen- als buitenland.

Uwe Voorzitter was hierover dikwerf in correspondentie met Italië en Amerika en stukken van zijn hand deze zaak betreffende werden gepubliceerd in het te Turijn verschijnende blad «II Mondo Animale» en in «The National Humane Review» een te Albany, in de Staat New-York, verschijnend Maandschrift.

In beide landen is volgens ingekomen berichten de goede uitwerking hiervan reeds merkbaar.

In Amsterdam en omgeving waren onze Inspecteurs er voortdurend op uit deze plaag te bestrijden, gelukkig met een in het ooploopend succès; zij die zich aanvankelijk afkeerig van de afschaffing betoonden, komen na genomen proef er vaak ruiterlijk voor uit, dat zij nu bemerkten, dat zij hunne dieren door onwetendheid reeds te lang met deze lederen vodden plaagden.

Als propaganda-middel gaven wij twee nieuwe briefkaarten uit, waarop paarden zonder oogkleppen afgebeeld aan de drinkwaterfonteinen; deze goed uitgevoerde briefkaarten vonden ook in groote getalen hun weg naar het buitenland.

Waar wij in het vorige Jaarverslag reeds melding maakten van de uistekende zorgen, welke door onze Zuster-Vereeniging «The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals» te Londen, aan de zieke en gewonde paarden aan het front besteed worden, kunnen wij thans hieraan toevoegen, dat deze hulp zich voortdurend uitbreidde ; reusachtige sommen waren hiervoor noodig, doch steeds werden deze gevonden; onder de middelen welke de Vereeniging hiertoe aanwendde was ook de verkoop van eene z.g. «badge» welke ook in de brochevorm verkrijgbaar gesteld werd tegen betaling van een shilling; van deze zeer fraaie draaginsigne hebben wij eenige honderde exemplaren besteld en deze bij dierenvrienden hier te lande grif geplaatst; tot ons leedwezen konden wij niet aan alle aanvragen voldoen, daar de vervaardiging meerderen malen stop gezet werd en eindelijk geheel ophield, omdat de fabriek, welke ze vervaardigde, al hare beschikbare krachten aan het aanmaken van leger-équipementstukken moest geven.

Voor hetzelfde doel, hulpverleening aan de zieke en gewonde legerpaarden van alle nationaliteiten op de slagvelden, is ook eene Hollandsche jonge dame, Jonkvrouw van Riemsdyk te 's-Gravenhage met