BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN.

Algem. Verg. v. d. Ned. Bond tot bestrijding der vivisectie. In. Pulchri Studio alhier heeft de algem. vergadering plaats gehad van den Nederl. Bond ter bestrijding van de vivisectie, onder presidium van mej. Suze Groshans.

Bij het uitbrengen van het jaarverslag over 1915 herdacht de presidente het heengaan van mevr. v. d. Hucht. In warme bewoordingen werd op het vele goede gewezen, door de overledene in het belang van de vivisectiebestrijding gedaan.

Met genoegen kon in het verslag geconstateerd worden, dat het ledental regelmatig vooruitging en einde 1915 660 bedroeg. Er werd bij de leden aangedrongen ieder in zijn kring zooveel mogelijk leden aan te werven, daar het aantal veel grooter kan zijn dan nu reeds bereikt is.

Wat de financiën der vereeniging betreft werd dankbaar gememoreerd de schenking van een legaat groot f 500 door mevrouw Van der Hucht. Overigens werd de kas nog versterkt door enkele kleinere giften, die mede zeer op prijs werden gesteld.

Door den Bond werden in het afgeloopen jaar 652 geschriften verspreid.

Het jaarverslag benevens het verslag aangaande het financieel beheer over het afgeloopen jaar en de begrooting voor het volgende vereenigingsjaar, werden goedgekeurd.

De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren S. B. Criellaert, J. Westendorp en jhr. W. E. Engelen, werden bij acclamatie herkozen.

In de Financieele Comlhissie werden herbenoemd de heeren HoogerwerfF en Doorman.

Na eenige gedachtenwisseling werd het hoofdbestuur gemachtigd tot het uitschrijven van een prijsvraag inzake serum-therapie.

Besloten werd om in het komende seizoen in verschillende plaatsen, in vereeniging met bestaande lichamen, die tegen vivisectie strijden, tenstoonstellingen te houden van platen enz., betrekkende op de vivisectie en daaraan te verbinden lezingen.

Na rondvraag werd de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen door de presidente gesloten. «Avp.»

Jaarverslag der Sophia-vereeniging te Amsterdam. Aan het ons toegezonden jaarverslag dezer werkzame vereeniging over 1915, uitgebracht door den Voorzitter T. Vorstius op de 49e Jaarvergadering dier vereeniging, ontleenen wij het volgende: