(ADVERTENTIE IM.) "Ai ; . Haalookgoedkoperuwriibewiis | Dat kan. Want er is j • « » •• nr^ een nieuwe manier om IR QH sneller en zekerder - dus »".„*„- bockie ~ ... •• Stuur nul snü uw dock)c goedkoper -UW njbewij S manier van slagen . te halen. Dank zij de nieuwe \ Nüsê—. — manier van rijden. [ so^ , Volautomatisch. Met DAF. 5*5 - ' Alles wat u erover wilt ; Td .DP9O5— D 37 1 weten, staat in onze gratis I . brochure. f n/VFSSS^ ■ rwil i ntm«rdnununer3ooo,EiiKihoven
Collectie
Permanente URL
- Gebruiksvoorwaarden
-
Auteursrechtelijk beschermd. Op dit object rust auteursrecht.
- Krantentitel
- Leeuwarder courant : hoofdblad van Friesland
- Datum
- 21-05-1973
- Editie
- Dag
- Uitgever
- Stichting Leeuwarder courant 1947
- Plaats van uitgave
- Leeuwarden
- PPN
- 865061483
- Verschijningsperiode
- 1947-
- Periode gedigitaliseerd
- 1947 t/m 1994
- Verspreidingsgebied
- Regionaal/lokaal
- Herkomst
- KBDK
- Toegevoegd in Delpher
- 20-11-2013
Er is helaas een probleem met het ophalen van de afbeelding.
Dit kan twee oorzaken hebben:
Probeer het later opnieuw.
Advertentie
RBC leider bij amateurs
DEN HAAG — In de strijd om het amateur-voetbalkampioenschap van Nederland kwam het Roosendaalse RBC in Emmercompascuum tot een verdiende o—l zege op de noordelijke kampioen CEC. De Brabanders vertoonden completer voetbal dan de Drenten, die wel veel iiver aan de dag legden, maar aanvallend weinig te betekenen hadden. Door krachtig verdedigen, konden de Drenten de schade tot de ene treffer van Nouwens, ruim een kwartier na het begin gescoord, beperken. Er waren 4000 toeschouwers.
Elinkwijk leek in Utrecht tegen Roodenbua-g met een 3—l voorsprong bij de rust op ronen te zitten. Ook in het begin van de tweede helft domineerde de thuisclub, maar toen Henk van Rijssel na een harde charge van Klinkhamer per brancard van het veld moest worden afgevoerd en daarvoor Wessel van den Bosch een officiële waarschuwing had opgelopen, was het verband uit de Utrechtse ploeg. v.d. Ham scoorde de openingstreffer: I—o. Vijf minuten ater was het weer gelijk door Den Os: I—l. Elinkwijk bleef sterker en nam door een schitterend doelpunt van v.d. Bosch opnieuw de leiding en tien seconden voor rust scoorde v.d. Bosch wederom: 3—l. In de 70ste en 73ste minuut scoorde echter Roodenburg: 3—3.
Een sterker Veritas heeft pas in de laatste seconden van de aantrekkelijke wedstrijd tegen Eilermark het doelpunt kunnen maken, waar anderhalf uur voor was gewerkt. De Limburgers bepaalden wel het spelbeeld, maar hun tijdrovende breedtespel, bovendien nog uitgevoerd in een laag tempo, maakte het de verdediging van Elinkwijk niet moeilijk. Een kwartier voor tijd slaagde Eilermark er in te scoren: o—l. Aanvoerder Schaeffer brak toen alleen uit, passeerde een paar spelers van Veritas en scoorde feilloos. Bij een enorme doelworsteling duwde Peter Munnekom in de laatste minuut de bal tegen het net: I—l. RBC 2 2 0 0 4 4—o Eilermark 2 110 3 3—l CEC 2 0 111 o—l Roodenburg 2 0 2 0 2 3—3 Elinkwijk 2 0 111 3—5 Veritas 2 0 111 I—4
Buitenpost blijft vierde klasser
LEEUWARDEN — Buitenpost heeft het in de vierde klasse E van het noordelijk amateur voetbal dan toch nog gered. Het speelde tegen Adorp gelijk (2—2) en dat was voldoende om Adorp alle kans op een beslissingswedstrijd te ontnemen
Buitenpost—Adorp 2—2. in een zenuwslopend duel nam Adorp al in de derde minuut door Bolhuis, die een defensiefout van Buitenpost afstrafte, de leiding (0—1). Toen Hartman na een half uur de stand op o—2 bracht zag het er somber uit voor Buitenpost J. Roskammer gaf de Buitenpost-aanhang vlak voor de rust wat hoop terug (1—2). In de tweede helft kreeg de thuisclub legio kansen om naast Adorp te komen, maar de aanval faalde voortdurend. Jelle Wagenaar wist tot grote vreugde van de Buitenpost-aanhang tensltte toch te scoren en zorgde er daarmee voor, dat Buitenpost in de vierde klasse blijft voetballen. 4E Marum 20-28 Zeester 20-17 Tolbert 20-28 GVB 20-16 Warffum 20-23 Hoogkerk 20-16 Zuidhom 20-23 Buitenpost 20-15 Nw. Roden 20-21 Adorp 20-13 Niekerk 20-20
AMSTERDAM — De scheidsrechtej^s«Hiïmissie van de KNVB heeft voor het aanstaande seizoen twee van de twaalf kamdidaatscheidsrechters voor promotie naar het betaalde voetbal bevorderd. De heren E. Mulder (Veendam) en H. Prins (Zuidoost Beemster) zullen in het seizoen 1973/1974 betaald voetbal fluiten. Drie van de scheidsrechters, die het afgelopen jaar bij het betaalde voetbal fungeerden, zullen niet meer in die functie terugkeren, namelijk Tj. Elsinga, P. 'C. Schouwenaats en L. J. Schuurman.
Amateur voetbal
Kamp. van Nederland Veritas—Eilermark i_i CEC—RBC J_J Elinkwijk—Roodenburg 3 3 District Noord Vierde klasse E Buitenpost—Adorp j 2 (Adorp degr.)
Zaterdag voetbal
Kamp. van Nederland l.lsselmeerv.—Noordwijk 1 2 (Noordwijk kamp.) Degradatie tweede klas Flevo Boys—Or. Nassau i—t
Jan Mak hulptrainer bij FC Groningen
GRONINGEN — FC Groningen heeft de 28-jarige Jan Mak uit Zoeteimeer aangetrokken als assistent-trainer Hij volgt Bert van Lingen op, die op medisch advies zijn activiteiten moest opgeven en sportambtenaar van de gemeente Delft werd. Mak was het afgelopen seizoen trainer van Randstad Sport uit Voorschoten, dat promoveerde naar de derde klasse West II van de KNVB.
Ajax niet in vorm
AJAX—AZ '67 3—o (0—0). 75 Hulshof f I—o, Swart 2—o, Ger Mühren 3 o. Scheidsrechter Vervoort. Toeschouwers 26.000. De drie Ajax-treffers kwamen pas in het laatste kwartier op het bord en gaven de „volle bak" toch nog net de. laatste indruk mee van de kracht van de landskampioenen. Er was in die laatste competitiewedstrijd het honderdste Ajax-doelpunt, gescoord door Barry Ilulshotl dc driehonderdste treffer van Sjaak Swart in zeventien jaar topvoetbal en het afscheid van Stefan Kovacs. Ajax bezat niet de macht de versterkte verdediging van de Noordhollanders snel te doen kapituleren. De combinaties bij Aiax liepen niet. Alleen op de rechtervleugel vond het duo Swart-Suurbier de macht acties te voltooien. Na de rust bleef de overmacht van Ajax indrukwekkend al was die geen uitvloeisel van schitterend voetbal. Pas een kwartier voor tijd sneuvelde Alkmaar. Kabel, die 75 minuten lang in het luchtruim boven de AZ '67-veste had geheerst, was uitgeput. Op een hoge voorzet van Suurbier slaagde hij er niet in het gretige hoofd van Hulshoff af te schermen. Zeltffc de uitstekende Vooys had geen wapen tegen de kopbal van Ajax' langste man. Het was gebeurd. De resterende vijftien minuten waren te beperkt om een uitgebreid gevolg te geven aan de honderdste treffer, waar zolang op was gewacht. Slaak Swart. na goed werk van Arnold Mühren, dankzij een „overstapje" van Swart zorgde tenslotte nog voor een 3—o score.
Glanzend Feyenoord
FEYENOORD—PSV 2—o (2—0). 5. Schoenmaker I—o, 15 Schoenmaker 2—o. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 28.500. Feyenoord speelde voor de rust met een glans, die aan oude tijden deed denken. In die eerste 45 minuten beheersten de Rotterdammers de wedstrijd volkomen. Feyenoord nam m de vyfde minuut de leiding, toen Van Beveren een schot van Ressel tot hoekschop had verwerkt Uit die corner schoot Schoenmaker raak. Tien minuten later scoorde Schoenmaker opnieuw, nadat Van Esdonk het schot in eerste instantie met ;znn voet had gekeerd.
Listige Fransen
FC GRONINGEN—GO AHEAD EAGLES I—l (1—1). 1. Fransen I—o, 10. Geestman I—l. Toeschouwers 5500. Scheidsrechter Ram. FC Groningen en Go Ahead Eagles hebben er in hun slotwedstrijd niet al te hard aan getrokken. Geen van beide ploegen kwam in dit plichtmatige treffen tot hoogstaand spel. men maakte er een vriendschappelijke vertoning van. Het begin was overigens sensationeel, want al in de eerste de beste aanval van de Groningers kwam Piet Fransen, die met deze wedstrijd afscheid nam van eredivisie-voetbal, tot de enige treffer. Uit een voorzet van Eimers werkte hü de bal listig langs doelman Spijkerman. Tien minuten later wist Geestman met een ferme kopstoot doelman Nordström te verschalken: I—l.
Noordwijk Nederlands zaterdagkampioen
SPAKENBURG — In de allerlaatste minuut van het tweede treffen tussen IJsselmeervogels en Noordwijk viel zaterdagavond te Spakenburg de beslissing om het landskampioenschap zaterdagvoetbal. Gerard Duyndam strafte toen voor de tweede maal een enorme verdedigingsfout van IJsselmeervogelsspeler Gerard de Graaf af en passeerde doelman Jos de Feyter kansloos I—2. pirect werd afgefloten en was Noorddijk zaterdagkampioen van Nederland tot grote teleurstelling van de 5000 aanhangers van IJsselmeervogels. Noord wijk verdiende de titel. Het was de betere ploeg en dat kwam vooral tot uiting in de eerste helft.
TEKST BIJ FOTO: Tijdens de beslissende wedstrijd om liet kampioenschap van Nederland zaterdagvoetbal tussen IJsselmeervogels en Noordwijk in Spakenburg kwam het tot een handgemeen tussen spelers van beide partijen. Scheidsrechter 't Hart uit IJlst probeert hier een eind te maken aan het gevecht.
Volendam periodekampioen, Vitesse mag uithuilen
DEN HAAG — Volendam heeft de kans op promotie naar de eredivisie in eigen hand gehouden. Door een klinkende 6—O-zege op Willem II en mede door de — onverwacht grote — nederlaag van kampioen Roda JC tegen een productief PEC Zwolle (7—2) plaatsten de Volendammers zich op de laatste dag aan de kop van de ranglijst van de vierde periode. Met Wageningen, De Graafschap, PEC Zwolle gaat Volendam nu spelen voor een plaats in de eredivisie. Vitesse, dat lange tijd met grote voorsprong de ranglijst aanvoerde, greep naast alle promotiekansen biedende plaatsen.
PEC Zwolle-Roda JC, 7-2, ruststand 2-1, Van den Bosch 1-0, Heskamp 2-0. Van Leeuwen 2-1, Hendriks 3-1, Hoogendoorn 4-1, Hendriks 5-1, Hoogendoorn 6-1, Coolen 6-2, Kragt 7-2 (strafschop), scheidsrechter Hoppenbrouwer, 5.500 toeschouwers. Een monsteroverwinning van PEC kreeg zijn beslag tussen de 10de en 18de minuut van de tweede helft. De technisch hoog begaafde Zwollenaren liepen toen uit van 2-1 naar 6-1. Dat was notabene direct na een periode waarin Roda JC — na een min of meer gelijk opgaande helft — de strijd leek te gaan beslissen. PEC verdiende uiteindelijk de overwinning omdat het voortreffelijke openingen boorde in de overigens onvoldoende geconcentreerde Limburgse verdediging.
De Graafschap-Heracles, 3-0, ruststand 1-0, De Vries 1-0 en 2-0, Veen 3-0, scheidsrechter Wellinga, 3.500 toeschouwers. De Graafschap hoefde zich niet in te spannen om een ongeïnspireerd Heracles met snelle combinaties te overspelen. De Almelose doelman Steunenberg voorkwam meer onheil voor zijn ploeg.
Wageningen-Fortuna Vlaardingen, 2-1, rusrtstamd 1-0. Hazelhekke 1-0, Reijgersberg 1-1, Van Osenbrugge 2-1, scheidsrechter Vermetj, 1.000 toeschouwers. Na een goede eerste helft zakte Wageningen sterk terug. Fortuna kon het initiatief overnemen, maar Wageningen voelde -rich na de gelijkmaker toch weer zo geprikkeld, dat het zich alsnog ging inzetten voor de overwinning.
Volendam-Willem 11, 6-0. ruststand 4-0, B. Bond 1-0, Ferreira 2-0, 3-0 en 4-0, Kras 5-0, Kwakman 6-0, scheidsrechter Weerinfc, 6.000 toeschouwers. Een oppermachtig en op forse luinst belust Volendam tikte Willem II helemaal weg. De ploeg, die dank zij het verlies van Roda alsnog periodekampioen werd, had vooral in Walter Ferreira een uitb luikende aanvaller. Willem II deed wel erg zijn best, maar kon in de aanval toch niet imponeren.
FC VW-Veendam, 2-2, ruststand 1-2, Jager 0-1, Verboog 1-1, Oldenburger 1-2, Heijme 2-2, scheidsrechter Beukman, 1.500 toeschouwers. Toen. halverwege de tweede helft de Veendamse linkerspits Van der Weide van het veld werd gestuurd na het slaan van een tegenstander voelden de Groningers zich aangeslagen en kon WV met va banque-spel alsnog gelijkmaken. Smets vam VW en Oostinga van Veendam kregen een gele kaart.
SVV-Vitesse, 1-1 ruststand 1-0, Steenbergen 1-0, Hofs 1-1, scheidsrechter Berrevoets, 3.000 toeschouwers. Vitesse, dat om in aanmerking te komen voor het periodekampioenschap vooral afhankelijk was van de prestaties van Roda en Volendam, speelde zonder veel overtuiging en inzet. Daardoor ook kon SVV lange tijd het initiatief aan zich houden. Toch was de Arnhemse gelijkmaker, kort voor tijd, terecht, omdat SVV het overwicht onvoldoende uitbuitte.
Helmond Sport-FC Dordrecht 5-1, ruststand 2-0, Van der Kerkhof 1-0, van de Putten 2-0, Van der Kerkhof 3-0, Van der Stem 4-0, Struis 4-1, Van der Kerkhof 5-1, scheidsrechter Van Eijk, 5.500 toeschouwers. Technisch hoogstaand voetbal van Helmond Sport, dat Dordrecht geen schijjn van kans gaf. Vardie van Helmond Sport kreeg een gele kaart.
Eimdhoven-HVC, 2-2, ruststand 1-1, Von Ranzow 1-0, Theunissen 1-1, Guns 2-1, Neeling 2-2, scheidsirechter De Bruin, 1.500 toeschouwers. Sloom en vermoeiend voetbal van twee gelijkwaardige ploegen. In de tweede helft werd de HVC'er Van den Hoek uit het veld gestuurd na herhaaldelijke beledigingen aan het adres van scheidsrechter De Bruin.
Hans Eykenbroek naar Willem II
TILBURG — Hans Eykenbroek, de 32-jarige centrale verdediger van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta, die van zijn club een vrije transfer heeft gekregen, gaat voor het Tilburgse Willem II spelen. Eykenbroek zal in de loop van de volgende week een contract voor twee jaar bij Willem II tekenen.
Juventus Italiaans voetbalkampioen
ROME — Juventus is zondag in Rome weer Italiaans voetbalkampioen geworden. De Turijnse club, die op 30 mei in Belgrado tegen Ajax uitkomt in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, won de uitwedstrijd tegen Roma met I—2.
Voetbaluitslagen Betaald voetbal
Eredivisie NEC—FC Utrecht S—o Feyenoord—PSV 2 0 FC Gron.—Go Ahead E. I—l NAC—FC Amsterdam I—o Telstar—Haarlem 2 3 Ajax—AZ '67 „„ m (Ajax kamp.) FC Twente—MVV o—o FC Den Bosch—Sparta o_s FC Den Haag—Excelsior I—l Eerste divisie PEC Zwolle—Roda JC 7—2 De Gr.schap—Heracles 3 o W'ningen—Fort. VI. 2 1 Cambuur—Volewij 1 1 Volendam— WUlem II e—o FC VW—Veendam OZ9 Fort. SC—H'veen SVV—Vitesse jZj Helm. Sp. FC Dordr. s_i Eindhoven—HVC
Koerver uitblinker
FC TWENTE)—MVV O—o. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers 1000. FC Twente heeft «sijn laatste thuiswedstrijd niet met een overwinning kunnen afsluiten. De kansen daarop waren wel ln ruime mate voorradig. Met uitzondering van het laatste kwartier had de Enschedese club bijna voortdurend een overwicht, maar de inspiratie ontbrak om koelbloedig toe te slaan. Bovendien demonstreerde de wisselvallige doelman Koerver op kritieke momenten nog altijd een doelman van klasse te zijn. Ook hij was echter acht minuten na de rust kansloos bij een ziedend schot van de ver opgerukte Drost. Nu kwam de paal hem echter te hulp.
Efficiënt Haarlem
TELSTAR—HAARLEM 2—3 (0—1). 35. Boszhard o—l, 73. Van den Berg o—2, 76. Van den Berg o—3, 80. WUlim (strafschop) I—3, 85. Van Haaien 2—3. Scheidsrechter Pijper. Toeschouwers 7000. De zege van Haarlem was zonder meer verdiend. Het speelde efficiënter dan het uitgeblust lijkende Telstar, dat alleen in bet eerste kwartier de indruk wekte de prestigestrijd winnend af te willen sluiten. Op het moment, dat Haarlem de openingstreffer scoorde, was het offensief van Telstar al lang weggeëbd. De voltreffer van Boszhard was representatief voor het ontstane spelbeeld. Twee simpele doelpunten van Van den Berg in het laatste kwartier van de wedstrijd brachten Haarlem op fluweel, zo leek het. Geheel onverwacht keerde de spanning toch terug. Eerst benutte de Pool Willim een strafschop en enkele minuten later profiteerde dé voor Bijl ingevallen Van Haarlen van het niet goed functioneren van de door Haarlem opgezette buitenspelval: 3—2.
Bish kopte raak
NAC—FC AMSTERDAM I—o. (1—0). 6. Bish I—o. Scheidsrechter Van der Kroft. Toeschouwers 5000. Hoewel de cijfers niet erg spekend zijn, heeft NAC weinig moeite gehad om zijn laatste wedstrijd, die tegen Amsterdam, te winnen. NAC, dat als snel een voorsprong nam door een goede kopbal van Bish, die een voorzet van de opgerukte vleugelverdediger Bakker afrondde, was nagenoeg het hele duel sterker. De Amsterdammers speelden dan ook vrij lusteloos.
Frank Excelsior
FC DEN HAAG—EXCELSIOR I—l (0—1). 58. Meutstege o—l, 82 Bregman I—l. Toeschouwers 6000. Scheidsrechter Derks. Het zag er lange tijd naar uit, dat Excelsior met een overwinning op FC Den Haag afscheid van de eredivisie zou kunnen nemen. De Rotterdammers speelden frank en vrij, terwijl FC Den Haag weinig enthousiasme meer kon opbrengen. Na een kleurloze eerste helft, waarin Excelsior nog de beste kansen had, slaagde Meutstege er in zijn team aan een verdiende o—l voorsprong te helpen. Pas toen trainer Teunissen tien minuten voor het einde met Bregman een extra-aanvaller in het veld bracht, werd FC Den Haag gevaarlijk. De oud-Haarlemspeler nam even later zelf de gelijkmaker voor zijn rekening 1 1.
Voortreffelijk NEC
NEC—FC UTRECHT 3—o (2—o). Janssens (strafschop) I—o, 29 Kamns 2—o 62. Janssens (strafschop) 3-0. Scheidsrechter Beek. Toeschouwers 3.000 NEC heelt de competitie op een voortreffelijke wijze afgesloten. Twee strafschoppen benut door Janssens en een schoonheidstreffer van middenvelder Kamps leidden 1 A*l,V overwlßn,nS- to de beginfase kon de FC utrecht nog wel redelijk partn bieden, maar naarmate de strijd vorderde, bleek al snel, dat NEC meer kwaliteiten in de ploeg had. meer
Afgang Den Bosch
FC DEN BOSCH-SPARTA 0-5 (0-2). 12. Jansen 0-1, 28. K.ijnjan 0-2, 47. Kowalik 0-3, 63. Kowalik 0-4, 80. Van Staveren o—s. Scheidsrechter Boosten Toeschouwers 4000. Wat voor Den Bosch een waardig afscheid uit de eredivisie had moeten zijn, is een complete afgang geworden. Op een enkele uitzondering na speelde het team van Jan Remmers ongeïnteresseerd en toonde bovendien een ontstellend gebrek aan kwaliteit. Ook Sparta maakte er weinig van. De onfortuinlUkste speler was de Spartaan Hans Verel, die in Den Bosch zijn eerste wedstrijd in het eerste team speelde en daarbij zijn neusbeen brak na een botsing met Dick Beek. Jansen en Klijnjan scoorden voor de rust, Kowalik bracht na twee kopballen de stand op 0-4 en Van Staveren maakte er na een lange magnifieke solo o—s van.