Een en ander over de kerken van Zuid- en Noordhorn vanaf 1600 tot heden, met een beschrijving van het dorp Noordhorn voor 1600

  • Kopieer en plak deze bronvermelding in je document

Er is helaas een probleem met het ophalen van de afbeelding.

Dit kan twee oorzaken hebben:

  • De publicatie is nog niet beschikbaar in Delpher, maar zal dat binnenkort wel zijn.

  • Er is een tijdelijke storing met het laden van de afbeelding.

  • Probeer het later opnieuw.

    Onderstaande tekst is niet 100% betrouwbaar

    XIV JAN VAN GIFFEN. Deze kwam van Appingedam naar Zuidhorn en deed hier 24 April 1904 zijn intrede. Reeds spoedig verwisselde hij van standplaats. 14 Juni 1908 vertrok hij naar Goutum in Friesland. Hij had gedurende de jaren, die hij in Zuidhorn was, zoowel de kerk van Noordhorn als van Zuidhorn bediend. Elf jaar geleden bezocht hij zijn oude gemeente nog eens, en sprak toen de wensch uit, gaarne ook nog eens naar Goutum te gaan. Een landbouwer stelde zijn auto beschikbaar, en samen zijn ze toen nog een middag naar Goutum geweest en hebben daar nog enkele bezoeken afgelegd.

    XV De rij der predikanten kunnen we sluiten met den tegenwoordigen, namelijk JACOBUS JOHANNES HENRICUS BANGE, welke 22 Nov. 1908 van Hengelo (Ovenjsel) naar Zuidhorn kwam. . _ ... Gedurende de jaren, dat deze predikant in Zuidhorn is, is de kerk veel verfraaid. De oude ramen in hun romaansche bogen zijn vervangen door ramen met glas in lood, terwijl gotische spitsbogen inde romaansche ingemetseld ZlJlri 1925 gaf Ds. J. J. H. Bange een boekwerk uit, hetwelk eenige predikaties op hoogtijden gehouden, bevat, benevens de afscheidsrede uitgesproken op verlangen van wijlen Ds C. Troste predikant te Noordhorn. Verder bevat het een korte kroniek van de kerk, en een lijst van de predikanten, die de kerk van Zuidhorn hebben gediend sinds 1599.

    XIII. DOMINICUS CANNEGIETER. Ook deze predikant was slechts korten tijd aan de kerk van Zuidhorn verbonden. Hij kwam van Goor en werd 14 Oct. 1900 te Zuidhorn bevestigd. Reeds 12 Juni 1903 vertrok hij naar Winterswijk.