Gedenkschrift bij het 50-jarig bestaan van den Frieschen IJsbond 1886-1936, alsmede iets over hardrijders en hardrijdsters in vroeger en later jaren
als gevolg van een opgeloopen kwetsuur aan zijn knie. Een val op het ijs was daarvan de oorzaak. Toch wist hij 13 Dec. te Joure een 2den en 13 Jan. te Balk een Isten prijs te veroveren.
Van de kampioenswedstrijd te Stiens kon hij om bovengenoemde reden ook al niet veel terecht brengen. Ook het starten op schot, waarover meerdere hardrijders klagen, beviel hem maar matig. Dat wel eens met twee maten schijnt gemeten te worden, laat ik gaarne voor rekening van Klompmaker.
US HIRDRIDERS!
„Klompmakker" ien.
„En Slof" nummer twa,
Skieik tink „de Lears' no. trye;
It giet der oan wei
Hwent nou sizze hja my
Det we yn Ljouwert noch in hirdridery
Fen Sloffen- en Klompmakkers krije. . . .
H. R.
A. J. N a u t a, geboren 27 Juni 1903 te Wartena, wist in het geheel 50 prijzen en premies te behalen, waaronder 6 horloges, 4 gouden en 2 zilveren en 7 medailles, w.o. één gouden. Als 13-jarige knaap kwam hij reeds met zijn eersten prijs thuis.
24 Jan. 1917 te Warga, een cadeau ƒ 5.— en verder
25 Jan. 1917 te Oudega, 1s'e prijs. Een gouden horloge. 4 Febr. 1917 te Heerenveen, 3de prijs. Zilveren horloge. 7 Febr. 1917 te Rottevalle, 1s*e prijs, ƒ 15.—.
23 Dec. 1917 te 't Meer, 1s,e prijs. Een gouden horloge.
1 Jan. 1918 te Wartena, premie. (Hardrijderij van mannen).
2 Jan. 1918 te Rottevalle, 1ste prijs, ƒ 15.—.
29 Jan. 1922 te Grouw van Gymnasten. 1ste prijs. Gouden medaille.
12 Febr. 1929 te Leeuwarden. Snelste rit gemaakt.
Ook in Heerenveen werd onder jongens nog een youden horloge behaald bij een wedstrijd van Klein Thialf.
Van den Heer Boosman, voorzitter krite 13 Smallingerland, ontving ik omtrent Mej. Jitsche de Boer 1), geboren 10 Mei 1906 te Witveen, thans woonachtig te Boornbergum, de hier volgende gegevens:
Mej. de Boer won reeds op 13-jarigen leeftijd te Veenwouden haar eersten prijs en wist achtereenvolgens in onderscheidene andere plaatsen haar triomfen te vieren; o.a. te Kampen, Oosterwolde, Smilde, Sneek, Drachten, Leeuwarden, Oldeboorn, Witmarsum, Jorwerd, Groningen, Winschoten, Berg Ambacht, Anna Paulowna en nog vele andere plaatsen.
Ook onder mannen en vrouwen heeft ze met den heer P. Dijkstra van Beets wel meegereden.
Zie Archief Friesche Ijsbond.